Úvodní stránka

Přijeďte si pro body na VŠ ligu

Tak a je to tady, sníh zasypal české hory. Vám to možná při čtení tohoto článku nepřijde divné, ale já ho píšu v polovině listopadu a mám radost, že to „bílé svinstvo“ padá. Naplňuje mě to taky optimismem, který organizátoři závodů potřebují. Přeci jen úsilí, které s pořádáním máme ještě předtím, než vidíme první vločku, není úplně zanedbatelné. Letos bude VŠ liga v novém kabátu a to se samozřejmě neobejde bez práce.

Proč vlastně oživujeme a modernizujeme závody Vysokoškolské ligy? Už předtím to celkem slušně fungovalo a nikdo si nestěžoval. Důležité je říct, že nevymýšlíme nic nového, a do už tak nabité termínovky, nepřidáváme žádné další závody. Vše bude postaveno na již existujících a fungujících závodech. Jen bude jednodušší závody pořádané vysokoškolskými oddíly z Prahy a Plzně sjednotit a zatraktivnit bodování jednotlivců i teamů. Velkou podporu nám pro to stále poskytuje Česká asociace univerzitního sportu a Pražský svaz lyžařů.

Všechno budeme soustředit na stránky vs-liga.cz. Tam budeme zveřejňovat aktuality, průběžné bodování, přihlašování, propozice, prezentace partnerů a úsměvné fotky ze všech akcí. Do letošního roku si to organizátoři závodů museli dělat každý zvlášť. Těšit se ale můžete na atraktivnější závody na krátkých tratích. Zahájení sezóny ovšem proběhlo tradičně na tratích kolem 5-15 km a všichni si mohli vyzkoušet oba styly. Přes Vánoce se ale moc nepřejídejte. Víkend po Jizerské padesátce, 16-17. ledna, proběhne druhé kolo VŠ ligy na tratích na Benecku. Tam se mimo jiné zvažuje nedělní start Gundersenovo metodou, který by z celého víkendu umožnil vyhlásit vítěze a vítězku. Pokud jezdíte hlavně volnou technikou, určitě si po přetrpění sobotního závodu užijete nedělní předjíždění ;).

Atraktivní bude také Tygří Skiatlon, který pořádá VŠTJ Ekonom, oddíl, který si už léta říká Žižkovský tygři. Při jejich víkendu je možné si zazávodit v olympijských disciplínách skiatlonu a sprintu dvojic. Očekáváme zhruba 50 mužů v hlavní kategorii, takže se na Vás těšíme. Samozřejmostí jsou také závody dětí, opravdu od těch nejmenších. Podrobnosti najdete na stránkách www.vs-liga.cz. Těšíme se na Vás!

VŠ Liga - Závody pražských lyžařů běžců 2015/16:

Datum*

Název závodu

Místo

Pořadatel

Tratě (klasicky i volně)

12. – 13. 12. 2015

Pražský přebor

Jáchymov – Eduard

SK Rover

Krátké tratě (5-15km), intervalově a hromadně

16-17.1.2016

  1. VŠ Liga

Benecko

FEL Praha

Krátké tratě (5-15km), intervalově

1-4.2.2016

Akademické mistrovství ČR

NMNM

 

Krátké tratě, štafety

13. – 14.2. 2016

Tygří Skiatlon

Jablonec – Břízky

VŠTJ Ekonom Praha

Skiatlon a Sprint

12. – 13.3. 2016

Humanita

Benecko

Humanita Praha

Krátké tratě, štafety